Na motorce z ČR do Maroka - Andyho Cestopisy

Na motorce z ČR do Maroka

a zpět... skoro

Z Prahy do Marakéše.
Aktuální průběh na interaktivní mapě.
Předpokládáný průběh cesty je 3 týdny,
abych mohl v průběhu dodržet
můj klasický pracovní režim.

Cesta začala 16. 4. 2019 a do cílové destinace jsem
dorazil přesně po 3 týdnech, 7. 5. 2019

Po cestě jsem hned 3. den onemocněl a musel se 3 dny zotavovat ve Francii ve městě Lyon. Zároveň jsem cestou zabil hledím helmy na stovky různého hmyzu (díky nejsou potřeba, jsem od nátury dobrá duše). Jinak jsem nezabil nic dalšího, jen byl jeden sebevražedný pokus marokánské babičky, nicméně odešla jen se šokem (stejně jako já). Po cestě jsem se setkal s divokými plameňáky (Francie, Španělsko), s velbloudy a nespočtem oslů (Maroko). Zároveň je tu dost čápů, asi čekají až se u nás udělá tepleji. Na naše české „čapí! čapí!“, vůbec nereagují.

Motorka zatím drží, i když odpadají některé části a šrouby. Zvažuji využití marokánské kreativní snaživosti a všeumělosti… ale nevím jestli není bezpečnější nechat tu motorku takhle v polorozpadu a počkat jestli se dopotácí do ČR.

Nyní bude následovat 3 týdenní okruh jižní oblasti pod Marrakéšem. Pak 2 týdny v Marrakéši a následně návrat zpět do ČR, pokud možno odlišnou cestou, pokud motorka a dobrodružný duch vydrží. Musím přiznat, že bychom si už teď, já a můj zadek, rádi dali od motorky tak na půl roku pauzu.

Aktualizace 9. 7. 2019 – Cesta zpět přes Portugalsko a po severní části Evropy bohužel nedopadla úplně jak jsem si představoval. V Normandii, Francie jsem totiž utrpěl zranění několikanásobného zlomení čéšky (klasickým stylem chůze -> pád).  Takže si opravdu dávám od motorky pauzu… a zřejmě na delší dobu než půl roku 🙁

Fotky z cesty je možné nalézt na https://www.instagram.com/hukoPřečtěte si o cestě
z Prahy do Maroka

Na motorce z ČR do Maroka 1