Bezpečnost v Mexiku - Andyho Cestopisy

Bezpečnost v Mexiku

Jak je Mexiko (ne)bezpečné

Mexiko má 31 států a bezpečnost je různá

Mexiko má pověst nebezpečné země. A vskutku ne vždy se tu budete cítit bezpečně. Záleží však v jáké oblasti Mexika se nacházíte. Mexiko je velmi rozmanitá země s různými úrovněmi bezpečnosti v různých regionech. 

Přilétáte do Cancúnu?

Jako klasický evropský turista dorazíte pravděpodobně do Cancúnu. V něm doporučuji vůbec nezůstávat. Je to turistické město bez větší historie (základy má v roce 1970) a hlavním důvodem jeho vytvoření bylo usnadnit turistům vstup do země a to hlavně těm bohatým z Floridy a Evropy. A tak stejně jako bohaté turisty, přitahuje i různé živly. I Cancún nabízí své kouzlo, například opravdu zajímavé podmořské muzuem, ale pokud to oželíte, můžete přímo na letišti nastoupit do autobusu směřujícího do Playa del Carmen a po hodině jízdy začít svou dovolenou rovnou tam.

Karibiku se není potřeba bát

Nicméně celkově je oblast Yucatánu a Quintana Roo bezpečná a měli byste se tu bezpečně i cítit. Mexiko si moc dobře uvědomuje, že tato oblast je pro turisty dost možná nejzajímavější a bezpečnost se tu snaží důsledně řešit. Pokud bych někomu, kdo v Mexiku ještě nebyl, měl doporučit nějakou oblast, je to právě Yucatán a Quintana Roo. 

Mapa Mexika se státy označenými podle bezpečnosti

Níže na mapě Mexika jsou jednotlivé státy Mexika označeny barvami podle toho jak jsou nebezpečné. Černé a zelené části jsou bezpečné. Červeným byste se měli vyhnout. Říká se, že nebezpečné jsou hlavně severní státy na hranicích s USA. Nicméně všichni Mexičani se shodují na tom, že tamní nebezpečí je způsobeno boji mezi drogovými kartely. Jestli neplánujete obchodovat s drogami a nevadí Vám hluk střelných zbraní, měli byste to tam také přežít 🙂

 • Červené státy (možná i oranžové)
  Některé státy jsou považovány za nebezpečné kvůli vysoké míře násilí spojeného s organizovaným zločinem, korupcí a chudobou. Tyto státy bychom mohli označit jako „nedoporučuje se cestovat“ nebo „cestujte pouze za nezbytných okolností“.
 • Žluté státy (možná i oranžové)
  Jiné státy jsou považovány za relativně bezpečné pro turisty, pokud dodržují základní opatření a vyhýbají se rizikovým situacím. Tyto státy můžeme označit jako „využijte zvýšené opatrnosti“ nebo „cestujte s normální opatrností“.
 • Černé státy a zelené státy
  všeobecně platí, že turistické destinace jako Cancún, Playa del Carmen, Puerto Vallarta, Cabo San Lucas nebo Mexico City jsou považovány za bezpečné pro turisty, pokud se drží hlavních atrakcí a hotelových zón. Nicméně i zde je třeba být opatrný a sledovat místní novinky a doporučení.
Bezpečnost v Mexiku 2022

Nejlepší doba pro návštěvu Mexika

 • Mexiko je obrovská země s různými klimatickými zónami a sezónami. Obecně platí, že suchá sezóna od listopadu do dubna je nejlepší dobou pro návštěvu Mexika, protože nabízí příjemné teploty, slunečné dny a minimální srážky. Nicméně to je také vrcholná sezóna pro turismus, takže můžete očekávat vyšší ceny a větší dav na populárních místech.
 • Pokud chcete ušetřit peníze a vyhnout se davům, můžete navštívit Mexiko během ramenné sezóny od července do srpna nebo během nízké sezóny od května do června nebo od září do října. Ramenná sezóna je stále teplá a suchá v některých oblastech jako Yucatan nebo Baja California, ale také začíná hurikánová sezóna na pobřeží Karibiku a Tichého oceánu. Nízká sezóna je horká a vlhká ve většině oblastech Mexika, ale také nabízí nižší ceny a menší dav na pláži.
 • Pokud chcete zažít mexickou kulturu a tradice, můžete navštívit Mexiko během některých z jejich slavných festivalů nebo svátků. Některé z nejpopulárnějších jsou Día de los Muertos (Den mrtvých) na konci října nebo začátku listopadu, Guelaguetza (Oaxacký kulturní festival) v červenci, Cinco de Mayo (Pátý května) v květnu nebo Semana Santa (Svatý týden) před Velikonocemi.

A nemusí být i od věci se registrovat v systému DROZD. Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje účinně poskytovat aktuální upozornění k cestám a pobytu. 

Nejlevnější zpáteční letenky do Mexika přes Kiwi.com

Dříve jsem hledal letenky hlavně na Skyscanner, ale postupem času jsem přešel na Kiwi.com (původem český projekt). Vždy zde najdu lepší nabídky letenek než kdekoliv jinde. Zkuste a uvidíte sami.