Loading...
Bezpečnost v Mexiku 2016-12-11T01:32:17+00:00

Mexiko má pověst nebezpečné země. A vskutku ne vždy se tu budete cítit bezpečně. Záleží však v jáké oblasti Mexika se nacházíte. Jako klasický evropský turista dorazíte do Cancúnu. Z něho vystartujte co nejdřív pryč, stejně jako turisty, přitahuje i různé živly. Nicméně celkově je oblast Yucatánu a Quintana Roo bezpečná a měli byste se i bezpečně cítit.

Zde vidíte na mapě, které části Mexika jsou nebezpečné. Zelené části jsou bezpečné. Červeným byste se měli vyhnout. Říká se, že nebezpečné jsou hlavně severní státy na hranicích s USA. Nicméně všichni Mexičani se shodují na tom, že tamní nebezpečí je způsobeno boji mezi drogovými kartely. Jestli neplánujete obchodovat s drogami a nevadí Vám hluk střelných zbraní, měli byste to tam také přežít.

 

Další zajímavé informace o bezpečnosti můžete najít zde:

http://www.visionofhumanity.org/#/page/indexes/mexico-peace-index

a zde jsou aktuální varování od vlády USA, zda existuje nějaké nebezpečí v oblasti kam míříte :

https://travel.state.gov/content/passports/en/alertswarnings/mexico-travel-warning.html

Co se týče typu nebezpečí. Můžete se setkat s bandity na silnicích. Jsou schopni zastavit i autobus, projít si uličkou a vybírat peníze. Na druhou stranu se můžete setkat i s zkorumpovanou policií, která Vás zastaví a najde si důvod pro úplatek. Úplatek pro policistu od Mexičana bývá okolo 200 až 300 pesos. Od turisty bude policista očekávat více. Záleží na Vás jak moc budete přesvědčivý v tom, že více prostě u sebe nemáte.

Dále se na cestách můžete setkat s vojenskými hlídkami. Ty provádějí průběžné kontroly zda je vše v pořádku. Zeptají se Vás kam jedete a odkud. Většina z vojáků neumí moc dobře anglicky a stydí se za to. Prý proto pomáhá mluvit anglicky hodně nahlas, aby to slyšeli i jeho kolegové, on se bude cítit trapně, že s Vámi nedokáže pohodlně komunikovat a raději se Vás co nejrychleji zbaví tím, že Vás vyzve k pokračování v jízdě.

Báli byste se vyrazit do Mexika?

[fbcomments]

Facebook Comments