Andy - Andyho Cestopisy

Andy = Ondřej Huk

Pojďme se poznat trošku blíže...

Andy 1

Andy je...

digitální nomád, cestovatel, freelancer, kodér webů, backpacker, fotograf, surfer, motorkář, klikař, smolař, pohodář. Aspoň myslim… Ale od všeho jen trošku. Nic se totiž nesmí přehánět. 

Narodil jsem se v době bez mobilních telefonů, kdy ještě neexistoval ani internet. Ve městě, kde padají jeleni ze skal a to, že to přežili, nám dodnes připomíná socha kamzíka (na jelena nebyl rozpočet). Vystudoval jsem tolik škol, že víc by moje játra už nezvládla. 

Trávil jsem u počítače příliš času, až mě rodiče museli nutit chodit ven mezi lidi. Paradoxně jsem díky počítačům pak získal práci, která mi dovoluje vyrazit kamkoliv, být na plážích, na horách a nemuset se vracet zpět kvůli práci. Práce je totiž všude se mnou. 

Jelikož mi to moje práce umožňuje, bral bych nevyužité cestování jako hřích vůči lidem, kteří to nemají tak snadné jako já. Chvíli jsem žil v Anglii, chvíli ve Španělsku, chvíli na Kanárských ostrovech, chvíli v Mexiku, … Viděl jsem Machu Picchu v Peru, Ježíše v Riu, jogíny na Bali, tukana v Kolumbii, lenochoda na Kostarice, žraloky a orangutány na Borneu, přešel jsem hlavní křižovatku v Hanoii ve Vietnamu, motorkou jsem dojel z Prahy na Saharu …

Přišlo by mi líto, abych si to nechával jen pro sebe. A tak se na dalších řádcích snažím své zážitky zprostředkovat všem, kdo má čas a chuť si zacestovat se mnou.

Mapa
míst

Český cestovatelský portál Cestolet umí takovýhle hezký mapy. Pokud Cestolet neznáte, určitě to omrkněte, pomůže Vám hodně s informacemi o jakékoliv zemi, kterou budete chtít navštívit. Ceny, bezpečenost, počasí, letenky atd.
Cestolet je prostě skvělej projekt!

Na mapce jsou červeně země již navštívené. Růžově jsou země, které se mě nemůžou dočkat.