Jak na Mexiko (Karibik), když máte jen 2-3 týdny 2018-12-02T15:32:06+02:00

Jak na Mexiko (Karibik), když máte jen 2-3 týdny

Playa Del Carmen


Playa Del Carmen

 • 2-3 dny
 • pláže, bary, mexická kuchyně, noční život. Tohle místo udělá první dobrej dojem. Blbě se popisuje a většinou lidi pak myslí, že se jim tu nebude líbit. Ale je to to první na co si vzpomenu, když se mě někdo zeptá na Mexiko. Tohle místo mám fakt rád. A je to dobrej výchozí a odchozí bod. Když sem přijedete, tak se lehce rozkoukáte, lidi tu dost uměj anglicky, později to uz bude horší. Když Vám na konci zbyde čas, tak můžete zase přijet sem a tady si odfrknout. Není špatný si udělat výlet na ostrov Cozumel, to kdyz budete chtít utéct od turistů

Akumal

Pláž Akumal – plavání se želvami

 • ráno – koupačka se želvama, oběd a pokračovat do Tulum
 • tady nespat, sem se jet podívat a šnorchlovat se želvama. Bude potřeba si pronajmout průvodce a šnorchly a plovací vestu (bez tý to nejde, aby se lidi moc nepřibližovali k želvám). Za mě to šlo ještě bez průvodce, tak to bylo trošku víc dobrodružný. Nevím jaký to je, když se za to platí. Sem přijet brzy ráno, pár krát si zaplavt v tyrkysovým moři, dát si tu oběd a pak v klidu vyrazit do Tulum.

Tulum

Zříceniny přístavu Tulum

 • 2-3 dny
 • pronajmout kola a vyrazit na pláž a na zříceniny. Zříceniny – platí se vstup, ale určitě to stojí za to, spoustu leguánů, nádherný prostředí, fotogenický, skvělý na selfíčka, vemte si sebou, plavky, pití a jídlo, tam už si nic nekoupíte a strávit tu můžete času kolik chcete, plus je tu děsně romantická pláž. Když přijdete brzy ráno, tak nebudete muset stát takovou frontu na lístky. Tyhle ruiny nevynechat! Samotný městečko Tulum je taky fajn, noční alternativní život, alternativní bary, zajímavý jídlo.

Coba

Pyramidy Coba, Mexiko

 • ráno – oběd možný, koupání možný – odpoledne pokračovat nebo se vrátit do Tulum
 • tady nespat, jsou to pyramidy, resp. komplex pyramid v džungli. Projíždět to budete na kole, ty si tam pronajmete, nezkoušejte to pěšky, to je na dlouho. Platí se vstupný, jako na všechny pyramidy. Krom toho, že je tu fakt zajímavý, jak se přemisťuješ na kole, džungle a tak, tak tu máte hlavně možnost na jednu vysokou pyramidu se vyšplhat, to poznáte na kterou, šplhaj tam všichni co sem dorazí. Odtamtud je skvělej výhled na džungli kolem, která je snad nekonečná! Sem vyrazit z Tulumu dopoledne, projet si to a ještě ten samej den vyrazit dál do Valladolid. Pozor, v neděli nejezí tolik busů, radši si v Tulumu předem zjistěte jak jezdí autobusy do Coby a z Coby do Valladolidu, abyste měli přehled jak to proběhne. My jsme tam byli blbou náhodou v neděli a pak jsme museli do Valladolidu stopovot. Když jsem tam byl po druhý tak jsem jel z Tulumu do Coby na skůtru (ve dvou), což taky není špatný, ale neodhadli jsme čas a nazpátek jsme jeli potmě, a to nechceš, tak na to pozor! Výhoda skůtru je to, že krom pyramid, můžete ještě udělat menší zajížďku do cenote ( což jsou podvodní jezera na koupání, takže plavky s sebou. Pozn.: Cenote se tomu říká všude, to není jméno, to je označní podzemních jezer), další možnost cenote je pak třeba ve Valladolidu. Když pojedete na skutru, je to na celý den, vyražte brzy ráno. A další den pak třeba vyrazíte busem rovnou do Valladolidu.

Valladolid


Valladolid – koloniální městečko

 • 2-3 dny, odtud jednodenní výlet na Chichen Itza
 • jedna levná cenote v centru města. Pak je tu jedna obrovská hacienda nějakýho američana, kterej je sběratelem mexického umění. Vstupný bylo dobrovolný a máš přehlídku všeho možnýho mexickýho umění, fakt to stojí za to! Je to barevný, neskutečný inspirativní, divný, prostě haluz. Z Valladolidu se dělají výlety na Chichen Itza – pyramidový komplex, který je jeden ze 7 divů světa. Na ubytku se zeptáte jak se tam dostat, většinou nějakým busem brzo ráno tam a pak nazpátek zase busem.. nebo opět pronajmout skutr (nezkousel jsem to tu, ale tipuju, že to taky jde). Další věcí ve Valladolidu je video projekce na starodávným kostelu o historii Mexika. Je to neskutečně dobře udělaný, zadarmo, pod hvezdama, kolem poulicní jídlo, paráda. Na ubytku se zeptat, kde to je.

Rio Lagartos

 • 2-3 dny
 • plamenáci, růžový jezero, krokodýlové, žádní turisti, přístav. Tohle bylo hodně o přírodě, rád na to vzpomínám, jen je to tu celkem mrtvý.. přijet sem, jeste ten stejnej den si domluvit na následující den výlet lodí (oficiální budka bude dražší než když se zkusíte domluvit s nějakým rybářem, který se tim neoficiálně taky živí, většinou sedí poblíž.. ale zas nebudou moc mluvit english… ale zkusit to muzete. Finta je asi taková, že se půjdete zeptat do oficiální budky, která je v tom přístavu, to při procházení najdete, tam se zeptáte na cenu, poděkujete, zeptáte se kdy zavírá on určitě řekne, ze za 10 minut… no a pujdete dal, bud vas nekdo odchyti, kdyz ne, tak se pak vrátite do oficiální budky.) Je to celodenní výlet, pak se můžete jít projít po okolí.

Holbox

 • 2-3 dny
 • fluoresenční plankton a velryby. Velryby tamten web říkal, že jsou jen od května do září, ale můžete se průběžně lidí ptát, třeba vám řeknou, že jsou tu furt. Jinak je to skvělej karibskej ostruvek, je to tu takovej ráj.. koupacka, tyrkysovy more, kokosy, nocni zivot, takovy mirne alternativni, fakt to stojí za to… ale dostat se sem je trosku komplikovaný a nevím jestli bych do toho šel bez těch velryb. Jo a pamatuju si, ze po ceste sem bylo na silnici strasne moc tarantul… jakoze kazdej 50 m jsme jednu zajeli 😀 mazec! Ten fluoresenci plankton je taky mazec, meli by bejt jen 3-4 místa na zeměkouli kde to je… tady je to takový neoficiální a hlavně zadarmo, jinde se na to pořádaj předražený výlety. Akorát je to takový strašidelný, musíš v noci, jít trošku víc za město, aby tam byla pořádná tma a světlo bylo jen hvězd na nebi… pak vlezes do moře a pohybuješ rukama, nohama a vidíš jak to kolem tebe jiskří… avatar hadr… je to mazec, fakt… My jsme v tý vodě strávili asi tak hodinu, možná hodinu a půl.. jen jsme čuměli, plavali v tom jak divý a … Mno a taky jsme hlavně měli potapecksky brejle, co je taky husty, kdyz to vidis pod vodou… jakože vidíš, i když je tma, proste to jiskří.

Cancun

 • 0 dní pokud možno
 • no, kdyz budete chtit, je takovej mix Maimi a Las Vegas… s Mexikem to extra nic moc spolecnyho nema, pritahuje to ruzny zivly… na plaz musite asi hodinu busem, i kdyz je to je to nadherna long beach, ono jichje tu vlastne celkem dost tech plazi, olbibena je Play Delfines, jestli si to dobre pamatuju… tam to bylo fajn, ani ne moc lidi. Ale jak rikam, ja osobne bych se Cancunu vyhnul.
Facebook Comments