Které země na světě jsou bezpečné - Andyho Cestopisy

Které země na světě jsou bezpečné

kam vycestovat v roce 2024

Global Peace Index 2023

Je tu nový index globálního míru a my můžeme zkontrolovat země po celém světě a vybrat si, kterou příští rok navštívit a cítit se bezpečně. Černé a zelené barvy jsou dobré a zemím s červenou barvou se raději vyhněte. Více informací o barvách naleznete pod mapou.

Global peace Index 2023
  • Červené státy (možná i oranžová) Některé státy jsou považovány za nebezpečné kvůli vysoké míře násilí spojeného s organizovaným zločinem, korupcí a chudobou. Tyto státy by mohly být označeny jako „nedoporučujeme k cestování“ nebo „cestujte pouze za nezbytných okolností“.
  • Žluté stavy (možná i oranžové) Jiné státy jsou pro turisty považovány za relativně bezpečné, pokud dodržují základní opatření a vyhýbají se rizikovým situacím. Tyto stavy lze označit jako „dbejte zvýšené opatrnosti“ nebo „cestujte s normální opatrností“.
  • Černé státy a zelené státy jsou považovány za bezpečné.
Je tu několik překvapení, například Palestina a Izrael nejsou v červené barvě. Existuje 23 ukazatelů, které mají vliv na míru indexu míru v každé zemi. Pokud byste se chtěli ponořit hlouběji, můžete navštívit oficiální stránky Vision of Humanity.

A teď už jen vybrat kam vyrazit