Kolumbie kapitola 8 - Andyho Cestopisy

Kolumbie kapitola 8

Poslední dny v Bogotě

Dalších 5 dní jsem strávil v Bogotě a pak vyrazil směl Lima, Peru. 

V průběhu posledních dnů v  Bogotě si toho už moc nepamatuji. Jen na prohlídku s průvodcem a seznámení s mladým Korejcem a pak taky ještě anglánem Mikym. O těchto dvou ale až později.

Prohlídka Bogoty s průvodcem zadarmo

Bogotá je hlavní a největší město Kolumbie, které leží v podhůří And na výšce 2600 metrů nad mořem. Bývá tu dost chladno. Je to město plné kontrastů, kde se mísí historie, kultura, umění a modernita. Bogotá má také bohatou nabídku turistických atrakcí.

Jedním z nejlepších způsobů, jak objevit Bogotu, je vydat se na prohlídku města s průvodcem zadarmo. Tyto prohlídky jsou organizovány různými společnostmi a nabízejí různé trasy a tématy. Například můžete navštívit historické centrum La Candelaria, kde uvidíte koloniální architekturu, náměstí Plaza de Bolívar, katedrálu Primada de Bogotá a Národní kapitol. Nebo se můžete dozvědět o historii, válce a míru v Kolumbii a politických otázkách hlavního města. Pokud máte rádi umění a kulturu, můžete si třeba prohlédnout zajímavé graffiti v ulicích Bogoty.

Prohlídka města s průvodcem zadarmo je skvělý způsob, jak se seznámit s Bogotou a jejím životem. Průvodci jsou profesionální, vášniví a znalí města. Prohlídka trvá obvykle 2-4 hodiny a je založena na dobrovolných spropitných. Je tedy na vás, kolik zaplatíte za prohlídku podle vaší spokojenosti. Jsou lidi, kteří odejdou v půlce a neplatí nic. Průvodci si z toho nic těžkou hlavu nedělají. Doporučuje se rezervovat si místo předem online nebo se dostavit na místo srazu v určený čas. Stačí vygooglit: „free walking tours Bogota“ a vybrat si. Mimochodem funguje to i pro Prahu a další velký města.

Prohlídka města s průvodcem zadarmo je rozhodně skvělý způsob jak se o daném městě dozvědět hodně. Nejen že jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o městě a jeho historii, ale také jsem poznal další cestovatele z různých zemí a užil si skvělou atmosféru. Pokud plánujete navštívit Bogotu, zkuste to taky!

Pokud chcete vidět více z Bogoty, můžete také vyzkoušet jiné druhy prohlídek, jako je například jízda na kole, návštěva kopce Monserrate nebo City tour completo en Bogota, který vám nabídne širší perspektivu Bogoty. Mrkněte na můj 1. příběh z Bogoty.

Kolumbie - prohlídka městem Bogota

Zajímavá setkání

 

Mladý Korejec

Zrovna přiletěl do Bogoty z Koreje, z letiště se vydal do centra a pak rovnou do hostelu, kde potkává mě a říká: „Jsem v Bogotě teprve hodinu a už když jsem dorazil do centra, tak na mě vyskočil týpek, ruku v kapse u mikiny a v kapse tvar něčeho co mohla být pistole, mířil na mě a křičí MONEY MONEY!!“ … já kulim oči a říkám, že je mi to líto a že to je na prd první zkušenost v Kolumbii takhle hned první den. Ptám se o kolik ho teda obral, on: „Nic jsem mu nedal, dělal jsem, že nerozumím a odešel jsem.“

Nemůžu tohle řešení nikomu doporučit, ale určitě je zajímavé a určitě nebude fungovat pro všechny. Co je ale taky zajímavé je to, že jsem byl 40 dní v Kolumbii a bez jediné negativní zkušenosti. Pak přijde někdo jiný a má úplně jinou zkušenost. Takový už je život. Doporučuji být v Kolumbii hodně obezřetný. Pro mě se Kolumbie zařadila mezi nejzajímavější zeme, které jsem v životě navštívil a přijde mi zajímavější i než o dost bezpečnější Peru. Kolumbie má hodně co nabídnout, jen je potřeba k tomu přistupovat s respektem ke své bezpečnosti.

Mikey

Zrovna když si balím svůj batoh, abych ukončil svou Kolumbijskou cestu a vydal se na letiště, přichází do hostelu Mikey. Mikey je Anglán co už nějakou dobu cestuje. Zaujala mě jeho žlutá mikina a klobou. Vypadal cool. Hned jsme se dali do řeči, on mi vyprávěl o destinacích kde byl on a já mu řekl všechno zajimavý z času stráveného v Kolumbii. Čemu se má vyhnout, co naopak nevyhnechat a na co si dát pozor. Byl to jeden z momentů při cestování, který vás naplní naprosto báječným pocitem. Člověk se kterým si instantně sednete, navzájem si pomůžete a ještě se u toho zasmějete. Setkání, které trvalo jen necelou hodinu a já na toho člověka nikdy nezapomenu. Existuje na to označení „soulmates“, v češtině pro to nemáme přesný překlad, nejblíž asi spřízněná duše.

 

Kolumbie se pro mě stala po Mexiku nejzajímavější zemí Ameriky. Pokud na to máte koule, vyražte!

Happy END ANDy!