První výprava na motorce v Mexiku

/, Mexiko, Příběhy a články/První výprava na motorce v Mexiku

První výprava na motorce v Mexiku

1.6. mě čeká první výprava na motorce. Zatím jsem jen měsíc testoval motorku v městském provozu Gudalajary, což je taková 6x větší Praha se silnicemi na úrovni typické české vesnice. Takže připravený bych snad měl být. Jestli je připravená motorka, to je otázka.

Dnes mě tedy čeká prvních 300 km. Google Maps tvrdí, že autem je to na 5 hodiny, takže tipuju, že na motorce mi to zabere 7-8 hodin, proto vyrazim už v 6 ráno.

Mapa první trasy v Mexiku

Co mi hrozí?

  1. IMG_3578Stav motorky – motorka, sic byla kvůli tomuto výletu na generálce v servisu, není úplně v nejlepším stavu (stejně jako mexické silnice). Tachometr nefunguje, počítání kilometrů nefunguje, občas nestartuje, občas divně řinčí. Navíc je to městská motorka a maximální rychlost je 105 km/hod, ale provozní maximální rychlost bude někde kolem 70 km/h. Motorka navíc není psaná na moje jméno, takže bude vysvětlovačka policii v případě kontroly.
  2. Silniční banditi – v některých částech Mexika jsou na silnicích banditi. Ty jsou například schopní zastavit autobus a obejít cestující a vybrat ode všech peníze.
  3. Zkorumpovaná policie – policisté si rádi najdou nějaký důvod pro zastavení a vykasírování nějaké té pokuty.

Tak večer uvidíme jak to dopadlo…

Zaspal jsem a vyrážím v osm ráno…

Po 12 hodinách…

Dopadlo to dobře, přežil jsem to 🙂

Cesta trvala se zastávkami rovných 12 hodin, udělal jsem si ještě zajížďku na pyramidy. Krom toho, že  to bylo velmi fyzicky náročné, protože motorka ja na mojí postavu příliš malá (jako všechno v Mexiku 😀 ), to probíhalo celkem hladce. Pád byl jen jeden, při kterém jsem přišel o zrcátko, následovala trochu panika, když mi nechtěla po pádu motorka nastarovat, ale nakonec se umoudřila. Utáhnout potřebovala pak jedna matka, naštěstí jsme měl nakoupenou sadu klíčů. Ze všeho vybavení zrovna klíče byly nejdražší. Asi proto, že jsou speciální – chybí jedna velikost… přesně tu co jsem potřeboval. Tak jako tak, jsem v Puerto Vallarta a mám za sebou prvních 300 km na motorce mimo město.

Facebook Comments
2016-06-08T23:57:29+02:00