Motorkou z Prahy na Saharu – 4. část

Lví město Lyon

Lyon - Andyho Cestopisy

Lyon a nachlazení

Když vám teče nudle z nosu, tak si ji za normálních okolností utřete do kapesníku nebo do rukávu. Ale když máte helmu… 

Nedalo se nic dělat, bylo zapotřebí se dát někde do kupy a Lyon k tomu byl jako stvořený. Je to větší město, když bych se náhodou cítil o chlup lépe, bude co objevovat než budu kompletně připravený na pokračování v jízdě. 

Masarykův most v Lyonu, Francie - Andyho Cestopisy

Procházky Lyonem

V hostelu bylo ideální prostředí i na práci. Ve Francii v té době nově zavedli povinnost se identifikovat při přihlašování k wifi. Jinými slovy v každém hostelu ve Francii, co jsem se ubytoval, tak jsem si musel vytvořit účet s mojí e-mailovou adresou, abych se mohl přihlásit k jejich wifi. A musím přiznat, je to pak nepříjemnej pocit, když si stahujete ze sítě nějakej ten film, abyste si ukrátili dlouhé noci. Ale trošku adrenalinu nikdy neuškodí, ta představa až vlítnou do hostelu francouzští četníci a četnice, to za ten risk přeci stojí 🙂

Po dvou proležených dnech se můj stav o něco zlepšil a já začal procházet a objevovat kouty města Lyon. Netuším v jaké části jsem byl, ale bylo to hned u řeky a s výhledem na Disneyho zámek a Eiffelovu věž. Když jsem se podíval druhým směrem, tak jsem zase viděl Masarykův most. Je to tu jak v zábavním parku nevšedních developerských projektů.

Eiffelova věž v Lyon, Francie - Andyho Cestopisy

Mým hlavním cílem cesty bylo dorazit do Marakéše. Měl jsem na to přesně 3 týdny. Což se zdá jako dost času. Měl jsem už za sebou 5 dní, ale do Afriky ještě štreka. A proč jsem musel být v Marakéši do 3 týdnů? Protože v tu dobu tam přiletí @maya_cz a naše cesty se spojí. Dále pak budeme prozkoumávat Maroko na motorce společně. Z 21 dnů mi teď zbývá už jen 16. Hlavně se nestresovat, to se zvládne. 

Město Lyon, Francie - Andyho Cestopisy

Lyon se mi opravdu zalíbil… vlastně ani nedokážu vysvětlit proč. Byl to pravděpodobně pocit, který jsem měl z celé Francie. Je to země, kterou jsem chtěl vždy navštívit a když tu teď jsem, tak se tu cítím jako bych tu měl být odjakživa. 

Ale je potřeba zatočit s kilometry, do přístavu na jihu Španělska je to ještě 1800 km. Nasedám na motorku a vydávám se na jih. Další zastávka je předchůdce Vatikánu, město Avignon. A to už budu na jihu Francie a pak už to všechno pojede jak po másle, nebude zima a výhledy z motorky na moře budou určitě stát za to!