Loading...

Napříč Mexikem na motorce

/, Mexiko, Příběhy a články/Napříč Mexikem na motorce

Napříč Mexikem na motorce

Interaktivní mapa a fotogalerie 

Průběžně s přípravou článků o Kubě se na webu objevily i 2 nové stránky související s mojí aktuální cestou napříč Mexikem na motorce.

Jedna je interaktivní mapa, kde je vidět průběh cesty a na vyznačených bodech jsou fotografie z jednotlivých míst. Druhá stránka je pouze fotogalerie pro ty co se nechtějí uklikat k smrti 🙂

Zatím jsem kousek za půlkou cesty, takže obě stránky se budou průběžně aktualizovat a obsah přibývat.

Aktuálně mi komplikují další trasu nepokoje v oblasti Oaxaca a Chiapas. Jsou tam velké demonstrace a mexická armáda střílí do učitelů, kteří protestují proti nedůstojnému postavení, platu atd. Mrtví se už počítají v desítkách. Projet město, hvízdat si do nebe a předstírat, že jedu jen náhodou kolem, nemusí být úplně nejlepší plán.

Aktualizace: Dostal jsem se přes Veracruz a jezero Catemaco až do San Cristobal de las Casas ve státě Chiapas (musel jsem projet protestanty zablokovaným městem, ale bezproblémově) a strávil tam necelý měsíc. Pak jsem pokračoval k moři do města Puerto Escondido – stát Oaxaca a tady bych měl zůstat také necelý měsíc. Po cestě jsem také překonal další blokády, ale nic co by mě zastavilo. Místy jsem narazil na opravdu krásná  místa, výhledy nad mraky, jezera, plániny obklopené horami apod. Často se mi až tajil dech.

Facebook Comments
2016-12-11T05:37:12+02:00