Kuba
kapitola 4

Kuba
kapitola 4

8. den
Cienfuegos
Aneb proč ne…

cienfuegos-25Cienfuegos máme po cestě, objevuje se v pár průvodcích a tak nemáme důvod se tu na jednu noc nezastavit. Po velkém očekávání od Trinidad přijíždíme do Cienfuegos naprosto bez očekávání a to se vždycky vyplatí. Ubytování nacházíme celkem snadno. Hned asi 4té dveře, na které zabušíme, pro nás mají volný pokoj.

Ceny ubytování na Kubě

Cena za noc pro nás, nesmlouvače, vychází vždy okolo 25 dolarů, chcete-li CUCů. Všude nám tvrdí, že je zrovna sezóna. V lednu? No, proč ne. Na Kubě nejsou hostely, pouze casa particular (soukromý dům). Najdete je lehce, všechny musí být označeny stejným symbolem. O pár měsíců později jsem se v Mexiku setkal s jednou Belgičankou, která sama procestovala Kubu. Ptal jsem se jí jak to finančně zvládla. Prý vždy nahodila smutný oči přes 10 CUCovou bankovnku a vždycky jí to prošlo.

Naše ubytování v Cienfuegos

Cienfuegos je příjemně velké město. Procházka boulevardem s obchůdky s ručně vyráběnými cetkami nás dovede až k zátoce, kde si vychutnáme první kávu dne s přehlídkou policejní práce zatýkání podezřelého mladíka.

cienfuegos-01

Procházka další boulevardem podél zátoky také není k zahození. Vlastně nic extra, žádné zajímavé památky, jen čistá přirozená Kuba bez davů turistů. To nám po turistických orgií v Trinidad zlepšuje náladu.

cienfuegos-09

Zdejší architektura

cienfuegos-16

Zdejší vozový park

cienfuegos-28

Největší dobrodružství dne je až večerní hledání místa, kde se najíme. To se stává noční můrou pro naše svrasklé žaludeční svalstvo. Buď nacházíme předražené restaurace a nebo putyky, kam by švába napadlo strčit maximálně tykadélka pro prozkoumání. Nakonec úspěšně nacházíme něco, co by se dalo nazvat komunistickým fast foodem… jinými slovy kantýna. Vtlačíme si do žaludku jednoho kubánskýho sendviče a jde se na kutě.

Facebook Comments
2017-01-19T01:27:19+02:00